Przejdź do treści

5 sposobów na podniesienie kwalifiakcji językowych w firmie

Współpracujesz z międzynarodowymi firmami? Jeżeli tak, zapewne wiesz jak istotne jest podnoszenie umiejętności językowych, które mają wpływ na efektywną współpracę międzynarodową. Dlatego dobra znajomość języka obcego jest wręcz niezbędna wśród pracowników, którzy mają kontakt z zagranicznymi kontrahentami. Poniżej znajdziesz 5 sposobów na podniesienie kwalifikacji językowych w swojej firmie. Pamiętaj, że zachęcając swoich pracowników do poszerzania kompetencji, zawsze zyskują na tym obie strony!

Native speaker w firmie

Jedną z lepszych opcji rozwijania umiejętności językowych wśród pracowników jest zatrudnienie w firmie native speakera. Dzięki temu możesz organizować grupowe lub w miarę potrzeb nawet indywidualne zajęcia dla pracowników. Sam możesz zdecydować, co jest bardziej potrzebne dla zapewnienia efektywnej współpracy z zagranicznymi kontrahentami. Zajęcia skupiające się wokół pisania, gramatyki, a może uważasz, że najistotniejsze są konwersacje. Native speaker nie tylko będzie mógł prowadzić dla Twoich pracowników świetne zajęcia, ale także pomagać w trakcie pracy, gdy pojawią się jakiekolwiek językowe wątpliwości. Zdecydowanie warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem. Jeśli jest ono dla Ciebie odpowiednie, to zapraszam do skorzystania z naszych usług – szczegóły oferty po kliknięciu w link.

Językowe kursy online

Możesz także zapewnić swoim pracownikom dostęp do językowych kursów online. Dzięki temu będą mogli podnosić swoje kwalifikacje językowe w dowolnie wybranym momencie, a Ty możesz śledzić ich poczynania w panelu pracodawcy. W Internecie znajdziesz wiele platform do nauki języka, z których możesz skorzystać nie tylko indywidualnie, ale również w celu tworzenia kursów dla swoich pracowników, np. eTutor czy Tutlo. Na takich platformach pracownicy będą mogli rozwijać swoje kompetencje językowe w każdym zakresie – czytanie, pisanie, słuchanie i mówienie. Ty z kolei możesz zdecydować w obrębie jakich tematów mają być przygotowane konkretne lekcje. Ogólne umiejętności językowe, a może stricte język biznesowy? Możesz dopasować wszystko względem swoich potrzeb.

Biurowa biblioteczka

Współpracując z międzynarodowymi firmami, z pewnością bardzo zależy Ci na podnoszeniu kwalifikacji językowych w Twojej firmie. Może dlatego warto pomyśleć także o biurowej biblioteczce? Pracownicy mogliby wypożyczać książki, czasopisma i magazyny branżowe w obcym języku czy mieć dostęp do przeróżnych ćwiczeń językowych. Inwestując w taką biblioteczkę, umożliwiasz pracownikom łatwy dostęp do materiałów do nauki języka. Zapewniam, że korzyści będą obustronne!

Wspólne językowe case study

Świetnym rozwiązaniem jest także językowe case study, które będzie przeprowadzone wśród konkretnych zespołów w firmie. Oczywiście jest to rozwiązanie, które może zająć dłuższą chwilę podczas dnia pracy, jednak z pewnością jest to cenne doświadczenie dla pracowników i warto raz na jakiś czas zorganizować takowe case study. Możesz wszystko przygotować samemu albo skorzystać z usług firmy szkoleniowej. Przeprowadzi ona wówczas case study zgodnie z potrzebami, które ustalisz. Może potrzebujesz akurat takiego szkolenia w języku angielskim z elementami słownictwa z zakresu Human Resources dla swojego zespołu? Wszystko jest do ustalenia. Dodatkowo pracownicy nie mają zwykłego szkolenia językowego, ponieważ dodatkowo rozwiązują case study i pracują nad realnymi problemami.

Językowe studia podyplomowe

Jeżeli tylko dysponujesz odpowiednimi środkami finansowymi, warto pomyśleć o dofinansowywaniu językowych studiów podyplomowych dla pracowników. Na pewno wiele osób z chęcią będzie chciało rozwijać swoje kwalifikacje językowe, a Ty jako pracodawca wiele na tym zyskasz. Możesz oczywiście zdecydować, które ze studiów podyplomowych z zakresu języków obcych będziesz chciał dofinansowywać, bo okażą się najlepsze dla funkcjonowania Twojej firmy. Uczelnie w swojej ofercie mają naprawdę szeroki wachlarz takich studiów, np. angielski w tekstach prawnych, angielski w obsłudze firmy czy rosyjski w biznesie.

Współpracując z zagranicznymi kontrahentami, z pewnością doceniasz umiejętności językowe swoich pracowników. Warto zatem wspomagać ich w podnoszeniu tych kwalifikacji, co pozwoli na efektywną współpracę międzynarodową. Każdy pracownik doceni takie benefity, a Ty podniesiesz poziom języka obcego w swojej firmie.