Przejdź do treści

5 powodów dzięki którym zapragniesz prowadzić biznes w Szwecji

Szwedzi są bardzo cenionymi partnerami biznesowymi, jednak ich dobra sława nie bierze się znikąd. Szwecja to kraj, który daje Ci możliwości rozwoju na zupełnie innym poziomie niż bardziej popularne rynki. Poznaj 5 kluczowych powodów dzięki którym zapragniesz prowadzić biznes w Szwecji. 

Wysoki globalny wskaźnik konkurencyjności

Szwecja ma jedną z najlepiej funkcjonujących gospodarek na świecie, a jej sytuacja jest bardzo stabilna. Globalny wskaźnik konkurencyjności określa warunki rozwoju gospodarczego i pokazuje, które kraje mają szansę na najlepszy i długookresowy wzrost gospodarczy. Badanie prowadzi co roku Światowe Forum Ekonomiczne. Szwecja jest w czołówce tego rankingu. Co to oznacza dla Twojego biznesu? Kraj Szwedów to solidny fundament do budowy dobrze prosperującej firmy, która ze względu na politykę kraju ma duże szanse na sukces.

Najlepszy kraj w rankingu HSB

Co mówi o Szwecji kolejny ranking? To najlepszy kraj dla ludzi, którzy emigrują zarobkowo. Czynniki, które wpływają na miejsce w rankingu to wysoka jakość życia, dobre zarobki i perspektywy rozwojowe w kontekście zawodowym. Szwecja pozwala na poprawę jakości życia, również zawodowego co jest dużą motywacją dla osób ambitnych, które mają wysokie aspiracje zawodowe.

Nowoczesny marketing

Szwecja to kraj specjalistów od PR, którzy stawiają na nowoczesne kampanie i innowacyjne rozwiązania. Wielu marketingowców ze Szwecji tworzyło kampanie dla takich marek jak: Volvo, H&M, Ikea.

Marketingowcy w Szwecji bardzo często wymyślają kampanie, które są komentowane na całym świecie i pomagają markom zaistnieć na rynkach międzynarodowych. To także kraj, gdzie kampanie marketingowe opierają się nie tylko na ciekawych pomysłach ale nadążają za trendami społecznymi i są odpowiedzią na zmieniające się wartości oraz nawyki konsumenckie.

Dobre marki, dobra passa

Kraj Szwedów to miejsce, gdzie powstało wiele znanych marek, które dzisiaj są globalnymi gigantami biznesu. To wszystko nie udałoby się jednak bez dobrych warunków gwarantowanych przez system państwowy i kształtowaniu mentalności, gdzie bardzo wysokie miejsce zajmuje przedsiębiorczość, a odkrywanie swojego potencjału jest cenione przez całe społeczeństwo. 

Najlepiej znane marki ze Szwecji to min: Spotify, Volvo, Ericsson i wiele innych. Dobry biznesplan i wizja mogą sprawić, że kiedyś także Twój biznes znajdzie się w czołówce.

Country RepTrak 

Szwecja to także kraj o najlepszej reputacji na świecie. To miejsce, gdzie ludzie cenią jakość, zaufanie i dbają o to, by reputacja kraju utrzymywała się na najwyższym poziomie. Prowadzenie biznesu w Szwecji podnosi także Twoją reputację jako przedsiębiorcy. Próg wejścia do świata biznesu, gdzie tak ważne są wysokie standardy świadczy o jakości oferowanych usług i sprzedawanych produktów. Prowadzenie międzynarodowego biznesu z krajem o najlepszej reputacji na świecie to wyróżnienie samo w sobie pokazujące Twoje ambicje i chęć tworzenia jednej z najlepszych gospodarek na świecie.

Biznes w Szwecji to okazja, by zaistnieć na rynku międzynarodowym i realizować cele w oparciu o nowoczesne wartości. To też okazja dla osób ambitnych żeby prowadzić firmę innowacyjną i odpowiedzialną społecznie.