Przejdź do treści

Postaw na korzyści dla swoich pracowników

Postaw na korzyści dla swoich pracowników

Firmy międzynarodowe lub te współpracujące z zagranicznymi organizacjami dają pracownikom szereg możliwości do wykorzystania na różnych płaszczyznach. Niezależnie od tego, czy Twój biznes to firma międzynarodowa, czy tylko współpracująca z zagranicznymi podmiotami, zadbaj by Twoi pracownicy czerpali z tej sytuacji jak najwięcej korzyści.

Wyjazdy na delegacje

Dużym atutem Twojej firmy mogą być zagraniczne wyjazdy organizowane dla pracowników. Taki wyjazd jest punktem zwrotnym w karierze wielu osób. Pracownicy, którym zależy na rozwoju z wielką chęcią korzystają z wyjazdów na kilka miesięcy do filii firmy w innych krajach lub wyjeżdżają w ramach współpracy z partnerami zagranicznymi. Podkreślaj, że Twoja firma oferuje takie możliwości już na etapie rekrutacji.

Nauka języka

W ramach współpracy między zespołami narodowymi możesz zorganizować w swojej firmie dni na naukę języka obcego. Pracownicy, którzy chcą polepszyć swoje umiejętności językowe mogą mieć możliwość w czasie pracy realizować lekcje językowe z zespołami z innego kraju. Takie konwersacje mogą być dwustronne, możliwe, że zagraniczne zespoły, z którymi współpracuje Twoja firma również będą chciałby się uczyć polskiego.

Poznawanie kultury

Umiejętności działania w międzykulturowych zespołach to kompetencje przyszłości, które powinien posiadać każdy pracownik. Dynamiczna sytuacja na świecie zmusza nas do tego, by nabyć je jak najszybciej. Dlatego podkreślaj, że Twoja firma oferuje takie możliwości. Dbaj o integrację pomiędzy pracownikami z różnych krajów i kultur, a jeśli trzeba zatrudnij konsultantów międzykulturowych. Możesz też zorganizować kursy lub konferencje, gdzie Twoi pracownicy dowiedzą się więcej o swojej kulturze nawzajem, co ułatwi i wzbogaci ich współprace.

Nowe wzorce dla organizacji

Współpracujesz z firmami międzynarodowymi, gdzie struktura organizacji i tydzień pracy wygląda zupełnie inaczej? To świetnie. Analizuj i bądź otwarty na przenoszenie dobrych praktyk na polski grunt. Dzięki temu staniesz się nie tylko prekursorem, ale dobrze zadbasz o potrzeby swoich pracowników. Zastanów się, czy nie wprowadzić 4 dniowego tygodnia pracy, zapoznaj się z benefitami popularnymi w firmach u Twoich partnerów i przemyśl, czy nie byłyby również korzystane dla Twoich pracowników.

Wzrost świadomości

Na wzór innych firm międzynarodowych dawaj przykład tego, jak dbać o prawa pracowników, ale zachęcaj ich również, by sami podejmowali inicjatywę. Nie bój się związków zawodowych, inicjatyw przeciwdziałających dyskryminacji ani kształtowania świadomości praw pracowniczych. Jeśli jesteś uczciwym pracodawcą, zobaczysz w tym korzyści również dla siebie, a Twoja firma będzie miała doskonały wizerunek na rynku pracy.

Korzyści ze współpracy międzynarodowej lub rozszerzenia swojej działalności na różne kraje daje niesamowite, dotąd nieznane możliwości. Postaw na rozwój, swoją satysfakcję i szczęście pracowników, to od nich zależy powodzenie Twojej firmy na rynku, żaden, nawet najlepszy przedsiębiorca nie jest samotną wyspą.